1

Pelety a brikety

PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY PRO VELKOOBCHOD, MALOOBCHOD NA DŘEVNÍ PELETY A1, A2, BRIKETY.                                                                         

Dřevní pelety z borovice a buku nebo slunečnicové pelety. Pelety balené v big-bagech nebo v 15 kg pytlích na paletě. Pelety můžete odebírat po pytlech nebo kamionem. Aktuálně máme v nabídce certifikované pelety A+ EN plus 

Aktuální ceny na e-shope v sekci PELETY

ODBĚr ve skladu železnice.  DOPRAVa po dohodě. PROSÍM PŘEDEM SE TELEFONICKÝ NAHLÁSIT.

+420 777 108 670

V našich automatických kotlích můžete spalovat dřevěné a nedřevní pelety – záleží na typu.

  • dřevěné pelety A1, A2 …- spalovat v kotlech SAS BIO EFEKT, SAS BIO COMPACT, SAS BIO SOLID, SAS BIO SLIM, SAS BIO MULTI. 

V kotlech s hořákem na pelety bez mechanického čištění můžete spalovat pelety A1. Barevnost neurčitých pelet i špatných pelety mohou být špatnější kvality (např. A2). Kvalitní peletu podle hořlavostí, vlhkost a množství odpadu. Dokumentem, který má své skóre, je protokol o zkoušce s osvědčením o ratingu.

Hořák SAS MULTI FLAME je vhodný pro spalování dřevěných pelet jak bez kury tak z příměsí kury. je možné v něm spalovat palivo levnější, bez obav poruch funkčnosti kotle.

Každý uživatel kotle na pelety musí vědět:

  • na jaký typ pelet je certifikovaný hořák kotle – dřevěné, slunečnicové, seno-sláma ….
  • u hořáku certifikovaných na pelety A1 + ujistit se, že v kotle můžeš spalovat dřevěné pelety A2 a B … bez ztráty záruky nebo funkčnosti hořáku.

Pelety jsou běžně dostupné v pytlích o hmotnosti 15 kg nebo v bigbagu po 1100 kg. Sáčky jsou skladovány na paletě a uloženy na paletě, které se lišit (825 kg a 1050 kg)